. . . .STRÁNKY RHODÉSKÝCH RIDGEBACKŮ. . . . ENDYHO A ENRICA Z TIKOVICKÉHO VRŠKU

" PES NENÍ SMYSLEM ŽIVOTA, ALE DÁVÁ ŽIVOTU SMYSL "

Rhodeský ridgeback

Tito psi nejsou sladcí labradoři nebo kokršpanělové ani oddaní pracovní psi jako němečtí ovčáci nebo dobrmani. Rhodeští ridgebackové jsou vysoce inteligentní psi schopni řešit problémy a jsou nadaní dlouho pamětí. Jestliže například rhodeského ridgebacka podle jeho názoru nespravedlivě potrestáte, nikdy vám to nezapomene.Jsou mimořádně oddaní své rodině a nemusíte je cvičit na obranu.

Rhodeský ridgeback je mimořádně silný pes s velmi tuhou svalovinou. Množství tuku po těle je malé….ano, dá se říct, že rhodeský ridgeback „klame tělem“ , dokud se nepokusíte udržet rozčileného dospělého rhodeského ridgebacka , nebudete mít skutečnou představu o tom, jak je silný.
 
Bez ohledu na to, že se pro toto plemeno běžně používá pojmenování „lví pes“ rhodeští ridgebackové jen zřídka lovili lvy. Když lev obtěžoval pasoucí se dobytek, byla vynikající obratnost a nebojácnost rhodeského ridgebacka využívaná k tomu, aby jednotlivého lva vypátral a držel v úzkých. Jakmile dorazili lovci, psi často pomáhali otočit lva tak, aby byl výstřel jistý. Navzdory oblíbené pověře ridgebackové lvy nezabíjeli, dokonce ani ve smečce. Tradičním úkolem rhodeských ridgebacků na jihoafrických farmách bylo odhánět predátory,chránit dům, pást dobytek a případně, když bylo třeba ,lovit.
 
 Jsou vybaveni jak rychlostí, tak vytrvalostí, jakmile rhodeský ridgeback štve, nebere ohled na nic kolem sebe. Rhodeští ridgebackové jsou zrozeni k běhu.Ať už se zúčastňují organizované příležitosti k běhu,nebo honu na zajíce, ridgebackové běží s odhodláním a rychle.Ridgebackové jsou ochotni zapojit se do každé aktivity, kterou si dokážete představit.
 
Další výraznou vlastností rhodeského ridgebacka je jeho silná touha po osobním pohodlí. Vyhledává měkká a teplá místečka a jen velmi nerad si lehá nebo sedá na studenou a tvrdou zem. Jakmile se usadí na pohovce nebo ve vaší posteli,jen velmi zdráhavě a nerad je opustí. Dobře vyvenčený ridgeback je šťastný když může doma nerušeně odpočívat a oddávat se slastnému spánku ,což činní hodně a rád.
 
Tito psi jsou velmi ochranitelští vůči své rodině. Pes může „svému“ vlastnímu dítěti dovolit úplně všechno, ale když přijde dítě vašich přátel ,náhle zjistíte,že tohle zvíře jste nikdy předtím neviděli. Pes ochraňuje jen „své“ dítě, ostatní považuje za cizí a podle toho se chová.
Jsou to psi s velmi silnou vůlí a dobře vyvinutým smečkovým instinktem. Jeho smečkou se stává jeho lidská rodina a v její společnosti se rhodeský ridgeback cítí nejlépe.
 
Jestliže se cítíte na to, že můžete zacházet s aktivním energickým psem, který neustále zkouší vás přechytračit, je to plemeno pro vás ! Odměnou vám bude život s nádherným mazlíčkem a inteligentním společníkem, který bude celou svoji smečku bezmezně ochraňovat a milovat.
 
 
 
 
zdroj : Ann Chamberlainová, Rhodeský Ridgeback

 
Kontakty: Endy (Remus) z Tikovického vršku : Eliška Zbožínková, ra.eliska@seznam.cz, tel.:+420 739 029 145 Enrico z Tikovického vršku : Marcela Šárková, sarkovam@seznam.cz, tel.: +420 724 788 495