. . . .STRÁNKY RHODÉSKÝCH RIDGEBACKŮ. . . . ENDYHO A ENRICA Z TIKOVICKÉHO VRŠKU

" PES NENÍ SMYSLEM ŽIVOTA, ALE DÁVÁ ŽIVOTU SMYSL "

Něco o Enricovi

     ENRICO A JEHO SMEČKA

Tak to jsem já Enrico z Tikovické ho vršku……fešák co ? Narodil jsem se 26.5.2005 v 16:35 tzn. že jsem o celých patnáct minutek starší než můj brácha Remus…..mimochodem Remusek není jen můj brácha, ale hlavně a především nejlepší parťák a kamarád na světě a na našich společných vycházkách mám vybudovanou docela slušnou závislost.
Moje panička často říká, že jsme jako Pat a Mat….jeden bez druhého ani ránu a konečný výsledek vždycky stojí za to………musím se přiznat, že naše společné vycházky jsou pro paničky občas hodně akční záležitost,ale nic naplat – jen vyběhaný a vyblbnutý ridgeback je šťastný ridgeback. A šťastný ridgeback se pozná podle toho, že je doma tou nejpřítulnější a nejmazlivější bytostí pod sluncem, ……ale zase všeho s mírou….moje  panička to už někdy s tím mazlením fakt přehání !   ……ale jelikož jsem prevít mazaná, tak vím, že tuhle její slabůstku můžu hravě a slušně využít ve svůj prospěch a to třeba v případě, když v návalu nadšení dočista zapomenu poslouchat ………….když se vzpamatuju, většinou už je pozdě, a to se pak doma musím sakra snažit abych co nejdříve získat zpátky její přízeň…....no znáte to přísloví „nebudeš –li ovládat svého psa ,bude ovládat on tebe „ ……a vzhledem k tomu, že by toho panička se svými padesáti kily proti mně moc neuhrála, musí se holt uchylovat k ženským zbraním.
Ale láska je mezi námi obrovská , za nic na světě bych nedopustil, aby jí někdo v mé přítomnosti ublížil a celkem spolehlivě vycítím kdy je smutná nebo bez nálady a to jí hned přispěchám položit hlavu do klína…………nechci se chlubit, ale tohle jí vždycky zvedne náladu ….fakt !!!
 
Jo, z páníčka to mám větší respekt …..páníček je pro mě autorita a většinou si ho nedovolím neposlechnout …od něho už cítím každé škubnutí na vodítku a je mi jasný, že tady by mi vrhání provinilých výrazů a smutných očí nebylo nic platné…takže se snažím šlapat brázdu co to jde…..ale někdy to taky malinko ujede…….přeci jenom jsem šelma s geneticky nadupanou výbavou pro lov. Páníčka prostě strašně obdivuju a respektuju ho jako vůdce naší smečky (ale to paničce neříkejte, hrozně by jí to vzalo) …
 
No a nejmladší člen mojí smečky Liborek ……..co vám budu povídat ! je to parťák na psí kusy a dokáže mě vyprovokovat ke všem špatnostem……. a to je pak mazec !, ale protože za něj cítím velkou zodpovědnost, jsem nejradši, když je kluk v klidu a já se můžu slastně oddávat spánku v teplém a měkkém pelíšku…..a i když to vypadá, že spím tím nejtvrdším spánkem, jsem neustále ve střehu a připraven bránit svojí smečku do roztrhání těla !!!!!
Jsem prostě mazel.
P.S.  A nezapomeňte si prohlédnout  moje fotečky !!! Celá série se vždy zobrazí po kliknutí na nadpis galerie v rubrice ENRICO-fotky.
 

Nový příspěvek

DSCN6120.JPG

 
Kontakty: Endy (Remus) z Tikovického vršku : Eliška Zbožínková, ra.eliska@seznam.cz, tel.:+420 739 029 145 Enrico z Tikovického vršku : Marcela Šárková, sarkovam@seznam.cz, tel.: +420 724 788 495